Stalna ponudba rokodelskih delavnic - Turizem Škofja Loka
Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google

Google uprablja piškotke za shranjevanje priljubljenih uporabniških nastavitev, izbire jezikovne verzije, št. prikazanih zadetkov in vrednosti, prikaz informacij na Google zemljevidih ter mnogih drugih funkcionalnosti in storitev tega spletnega giganta.
Več >>

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

 
Stalna ponudba rokodelskih delavnic – po dogovoru

Vse rokodelske doživljajske programe izvajamo po dogovoru.


…USTVARITE SI SPOMINE…

Kontakt
Mehkoba volne

Sorški kamni

Polstenje mil z mojstrico rokodelko Anjo Musek.


Škofjo Loko objemata dve reki, Selška in Poljanska Sora, ki se v mestu združita in tečeta naprej kot reka Sora. Z reko so povezane številne zgodbe … zgodba o Kamnitem mostu, zgodbe o povodnem možu, pa pripoved pisatelja Ivana Tavčarja o sojenju Agati Schwarzkobler … Tudi vsakodnevno življenje Ločanov je močno zaznamovano z reko, bodisi z razvojem obrti bodisi z velikimi poplavami, ali s prijetnimi poletnimi dnevi na kopališčih ob reki. Izdelajte si polsteno milo v obliki sorškega kamna, ki vas bo spominjalo na reko, ki teče skozi naše mesto. Milo v volnenem ovoju lahko uporabljate za umivanje rok, obraza in telesa, saj je zelo učinkovito za odstranjevanje odmrlih celic s kože.

Sorski_kamni_Anja_Musek_foto_Vito_Debelak.jpg
Cudezne_cvetice_Alja_Venturini_Foto_Vito Debelak.jpg

Čudežne cvetlice

Izdelava brošk z mojstrico rokodelko Aljo Venturini.


Ajdovska deklica je s čudežno cvetlico pomagala pastirju, da je dobil moč v boju s troglavim zmajem, ki je živel v jami pod Lubnikom in mu kradel ovce. Kako se zgodba konča, boste izvedeli ob polstenju svoje čudežne cvetlice, ki daje čudežno moč ustvarjalnosti …

Preplet niti

Prikaz tkanja na statve in tkanje na male statve z mojstrico rokodelko Lučko Tičar.


Da je bilo tkanje platna ena glavnih gospodarskih panog na Škofjeloškem že v 15. stoletju, priča detajl freske Sv. nedelje v Crngrobu iz leta 1460. Kljub temu da je tkanje lanu skoraj izumrlo, pa znanje tkanja, danes predvsem z volneno ali bombažno nitjo, še vedno živi … Na delavnici si boste na male statve stkali svoj kos tkanine s tradicionalnim vzorcem. 

Preplet_niti_Lucka_Ticar_Foto_Vito_Debelak.jpg
Okus tradicije
Iz_lesenega_modela_Petra_Plestenjak_Podlogar_Vito_Debelak.jpg

Iz lesenega modela v pečico

Prikaz rezbarjenja modelov za mali loški kruhek in degustacija malih loških kruhkov.

Za peko malega loškega kruhka je potreben ročno rezljan lesen model … Včasih so jih izdelovali razni samouki, po večini moški, danes pa jih še edina izdeluje mojstrica rezbarka Petra Plestenjak Podlogar. Vse o izdelavi in uporabi modelov boste izvedeli ob srečanju z mojstrico rezbarko, ki bo pripovedovala tudi o svoji ustvarjalni poti, vmes pa se boste posladkali s sveže pečenimi malimi loškimi kruhki. 

Speč' ta mal kruhk

Peka malega loškega kruhka z mojstrico rokodelko Lili Panjtar.


Ta mal kruhk je kot okusno pecivo znan že od začetka 18. stoletja, ko so peko tega medenega peciva v Škofjo Loko prinesle redovnice klarise. Danes tradicijo peke malega loškega kruhka nadaljujejo posamezniki, ki ga pečejo po starih receptih. Na delavnici boste odtiskovali medeno testo v lesene modele, izvedeli recept za izdelavo, domov pa poleg svojega odnesli še dva prava ta mala kruhka. 

Spec_ta_mal_kruhk_Lili_Panjtar_Foto_Vito_Debelak.jpg
Lepota lesa
Dleta_Rezbarijo_Petra_Plestenjak_Podlogar_VIto_Debelak.jpg

Dleta rezbarijo spomine

Rezbarjenje z mojstrico rokodelko Petro Plestenjak Podlogar.


Mojstrica rezbarjenja modelov za mali loški kruhek Petra Plestenjak Podlogar z značilnimi motivi krasi tudi druge unikatne lesene izdelke. Med njimi tudi razne obeske, ki krasijo ključe naših domov ali nas same … Z dleti zarežite v hruškov les in si jih izdelajte zase in za spomin …

Gumb za srečo

Izdelava lesene igrače z mojstrom rokodelcem Samom Gašperšičem.


Les je nepogrešljiv material za izdelavo najrazličnejših rokodelskih izdelkov. Tudi igrač. Na rokodelski delavnici si boste izdelali gumb na vrvici – staro ljudsko igračo, ki vam bo prinašala tudi srečo, saj v ljudskem izročilu gumb predstavlja prinašalca sreče … 

Gumb_za_sreco_Samo_Gaspersic_Foto_Vito_Debelak.jpg